Krásny, už 14. ročník Behu k Hubertovi v sobotu úspešne zahájil bežeckú sezónu v Kežmarku. Jarný cross je odbehnutý a originálna bežecká séria Kežmarok Running Tour 2018 je oficiálne odštartovaná.

Hoci nás 17. marca privítalo dosť nepriaznivé počasie s teplotou pod nulou a studeným vetrom, našich pretekárov to neodradilo. Na štart Behu k Hubertovi sa ich postavilo takmer 200 a svoje sily si zmerali pri behu na 6 a 16 km, ako aj na 6 km okruhu pre Nordic Walking. Vyhrať mohli síce len tí najlepší, no pamiatku na tieto preteky si v podobe unikátnej medaile odniesol každý, kto prekročil cieľ.

A komu sa darilo najviac?
Na 16 km trati nenašli premožiteľov Michal RAJNIAK a Eszter HORTOBÁGYOVÁ. Kratšiu, 6 km trať, zvládli najlepšie Jozef DUBAŠAK a Žaneta GOLEŇOVÁ. Najúspešnejšími v NW boli na 6 km okruhu Jozef ŠOLTÉS a Zuzana LEVOCKÁ. Srdečne blahoželáme. (pre kompletné výsledky kliknite tu).

Veríme, že aj napriek chladu a nástrahám jarného terénu si všetci pretekári beh užili, vychutnali si správnu súťažnú atmosféru a naladili sa na novú sezónu. Bez pomoci našich sponzorov a partnerov by sme sa však nedokázali o všetko postarať. Preto by sme sa touto cestou chceli poďakovať Mestu Kežmarok, Mestskému kultúrnemu stredisku Kežmarok, portálu www.pretekaj.sk, projektu Tatry v pohybe, firmám Karloff, TAMI a Marko Tatry, značkám ELEVEN sportswear a Mitická, Thermal parku Vrbov, kaviarni Le Colonial Cafe, členom Mestského športového klubu Kežmarok a všetkým dobrovoľníkom, ktorí nám pomáhali.

Prvé preteky z našej série sú za nami a my ďakujeme všetkým, ktorí sa ich zúčastnili. Nezabudnite, že Kežmarok Runnig Tour 2018 pokračuje Night crossom 29. 6. 2018. Čaká na vás ďalšia krásna medaila do zbierky. Už teraz sa na všetkých tešíme.

Tím Šport pre všetkých, o.z.

Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *